2015.10.23-24 HARCERSKA ZIELONA NOC

Z 23 na 24.10.2015r. w Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych odbyła się HARCERSKA ZIELONA NOC 1HDK „ZIELONY PŁOMIEŃ”. Opiekunami całego wydarzenia byli: drużynowa- dh. Edyta Kunkowska, pani Ewa Liszewska oraz instruktor ZHP Hufca Przasnysz- phm. Grzegorz Zieliński.

Spotkanie pod hasłem HARCERSKA PRZYGODA miało na celu integrację nowo wstępujących harcerzy z całą drużyną, zapoznanie i powtórzenie prawa i symboliki harcerskiej oraz kształtowanie umiejętności działania w grupie.

Wszyscy harcerze zmagali się z różnymi zadaniami. Odbyły się zabawy integracyjne, wspólne pląsy i śpiewanie piosenek harcerskich. Nowi harcerze musieli przejść „otrzęsiny”, podczas których udowodnili chęć należenia do drużyny. Najpierw zostali pomalowani, a następnie musieli rozpoznać smak z zamkniętymi oczami, zaśpiewać kawałek tekstu z książki na wybraną melodię, zatańczyć do fragmentu piosenki, zjeść ciastko bez używania rąk i sprostać łamańcom językowym. Wszyscy oczywiście wywiązali się z zadań i zostali przyjęci do drużyny.

Uczestnicy spotkania musieli również wykazać się wiedzą i w oparciu o prawo harcerskie oraz symbolikę wykonać w grupach zadania. Odbył się także mecz piłki nożnej, jak również impreza urodzinowa jednego z druhów- Michała Błaszkowskiego, na którą solenizant przyniósł tort. Nocą zaś z latarkami wybrano się na podchody po szkolnych korytarzach.

Najważniejszym punktem całego spotkania było świeczkowisko, na które przybyli goście: Pani Dyrektor Barbara Modzelewska i Ksiądz Proboszcz Michał Gaszczyński. Druh phm. Grzegorz rozpoczął uroczystość gawędą, po przeczytaniu której harcerze mogli podzielić się swoimi refleksjami. Później nastąpiła uroczysta chwila przyrzeczenia harcerskiego trójki harcerzy: Weroniki Woźniak, Rafała Rupińskiego i Adriana Suwińśkiego. Przejęci druhowie i druhna z dumą przyjęli krzyże harcerskie, po czym cała 1HDK „ZIELONY PŁOMIEŃ” odśpiewała piosenki i wykonała pląsy.

Czas spędzony na ZIELONEJ NOCY pozwoli uczestnikom zintegrować się, zdobyć wiedzę i przeżyć harcerską przygodę.

Dodaj komentarz