1HDR „SANITAS”

SANITAS
SANITAS

Harcerska Drużyna Ratownicza „SANITAS”

W drużynie jest 29 harcerzy i harcerek. Drużynową jest Jolanta Kłodowska, samarytanka, nr tel: 514-581-251 e-mail: jola.klodowska@wp.pl

Drużyna „SANITAS” powstała 21 sierpnia 2007r. Jej założycielami byli Joanna Dmuhowska – przyboczna oraz Jacek Bajer znany także jako Magik, który został drużynowym. W niedługim czasie znalazło się kilka chętnych osób, którym spodobała się idea harcerskiego życia. Z chęcią zapisali się do drużyny. Naszą specjalnością stało się ratownictwo, stąd też nazwa wspólnie wymyślona przez harcerzy.

Warto także wspomnieć, że miejsce na nasze spotkania zapewnił nam pan Adam Krystkiewicz, który udostępnił pomieszczenie znajdujące się w straży. Pomalowaliśmy je, umieszczając na ścianach nasze podpisy. Miejsce to stało się naszą harcówką, w której spotykamy się na zbiórkach, żeby lepiej poznawać harcerstwo.

Od tamtej pory kilkakrotnie zmienił się skład drużyny, lecz mimo to nadal działamy i szerzymy idee harcerskiego życia. Współpracujemy z Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Towarzystwem Przyjaciół Chorzel. Aktualnie drużyna liczy 4 zastępy w różnych grupach wiekowych, od zuchów aż po wędrowników.

  • Zuchy „Dzikie Zebry” zastępowa Wiktoria Morawska,
  • Harcerze „Dzikie Koty” zastępowa Natalia Skoniecka,
  • Harcerze Starsi „ADHD” zastępowy Paweł Kłodowski,
  • Wędrownicy „Dzikie Lamy” i nimi opiekuje się przyboczna Izabela Rząp.

Działamy już od długiego czasu i wierzymy, że jeszcze wiele lat przed nami, gdyż tak jak mówi nasze hasło: „To co prawdziwe, jest wieczne”.

Działamy przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach.

Nasza drużyna prowadzi własną stronę internetową: http://sanitaschorzele.wix.com/sanitas

ZAPRASZAMY 😉

Dodaj komentarz