Zadanie przedrajdowe dla patroli

Czuwaj!

Już w najbliższą sobotę spotykamy się na trasach rajdu będącego jednym z punktów obchodów 100 lecia harcerstwa na ziemiach przasnyskich. Tematyką rajdu uczyniliśmy historię Szarych Szeregów – jedną z najbardziej dramatycznych ale i najpiękniejszych kart ZHP.

Jako patrol wcielicie się w rolę oddziału wykonującego misje na terenach opanowanych przez Niemców.

Dlatego jako zadanie przedrajdowe przygotujcie zmyśloną historyjkę którą będziecie mogli przedstawić napotkanym patrolom niemieckim. Ma to być uwiarygodnienie waszego pobytu na terenach północnego Mazowsza w czasach okupacji. Dodatkowym atutem będzie przygotowanie jednego dokumentu tożsamości typu kennkarte lub arbeitbuch czy ausweis z czasów wojny.

Z harcerskim pozdrowieniem

phm. Dariusz Rzepliński