Druhny i Druhowie, Harcerze i Instruktorzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Informacja o tragedii na obozie Okręgu Łódzkiego ZHR w miejscowości Suszek wstrząsnęła dogłębnie nami oraz całym Związkiem Harcerstwa Polskiego, napełniła nas smutkiem i żalem.

Wciąż trudno uwierzyć, że jest to prawda. Ciężko jest żegnać swoich wychowanków, których życie zostało przerwane tragicznym zdarzeniem. Harcerzy, z którymi kilka godzin wcześniej siedziało się przy ognisku.

Pozostaje wiara, że dobry Bóg przyjął ich na wieczną wartę, a pogrążonym w żalu rodzicom, instruktorom i przyjaciołom da ukojenie.

W imieniu harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego składamy najgłębsze wyrazy współczucia i szczerą deklarację wszelkiego wsparcia w tych trudnych chwilach.

Czuwaj!

Naczelnik ZHP
hm. Małgorzata Sinica

Przewodniczący ZHP
hm. Dariusz Supeł

XL Rajd Wisła – mamy I i II miejsce

A oto i reprezentacja naszego hufca która walczyła na trasach XL Rajdu Wisła oraz instruktorzy którzy uczestniczyli w tworzeniu i obstawie trasy VII. Jeszcze raz gratulacje za pierwsze miejsce dla 1HDW Cichociemni – jesteście wielcy oraz dla patrolu SanitasTibesti za drugie miejsce. Liczymy że za rok będzie nas więcej ?

Ps. Nie możemy zapomnieć o dwóch naszych drużynach Wega i Fraternitas – fajnie że byliście. Za rok liczymy na puchary ?

XLHRD2017

Biwak szkoleniowy Hufca ZHP w Przasnyszu

W dniu dzisiejszym zakończył się biwak szkoleniowy organizowany przez Hufiec ZHP w Przasnyszu. Przez cały weekend gościliśmy u drużyny Skrępowani która działa przy Szkole Podstawowej w Nowej Krępie. Przez trzy dni harcerze integrowali się poprzez zabawę, naukę i pracę. W sobotę uczestnicy biwaku mieli okazję zjeść grochówkę ugotowaną w kuchni polowej przez naszego komendanta hufca wraz z kuchcikami ?
Zajęcia programowe oraz świeczkowisko prowadzili starsi druhowie i druhny z 4HDK Wega i 2 HDT Tibesti. Zajęcia z musztry były prowadzone przez instruktorów naszego hufca.

Jeśli się podobało piszcie pod postem.
facebook: Hufiec ZHP w Przasnyszu im. Janusza Korczaka

ps. Na tym biwaku przybyło nam 12 nowych harcerzy. Życzymy samych sukcesów na harcerskim szlaku. Czuwaj!

Posiedzenie Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich

W dniu dzisiejszym odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Komisji Stopni Instruktorskich naszego Hufca w składzie:
– hm. Krzysztof Osmański- przewodniczący HKSI,
– hm. Włodzimierz Ziemka- z-ca przewodniczącego HKSI,
– phm. Artur Jaśkiewicz- członek HKSI.

Obrady były pracowite gdyż to był to ostatni dzwonek by otworzyć próbę na stopień Przewodnika na starych zasadach (od 1.01.2017r. obowiązuje nowy SSI). Podczas posiedzenia zamknięto 2 próby na stopień Przewodnika z wynikiem pozytywnym oraz otworzono 7 prób na stopień Przewodnika.

W gronie instruktorów witamy:
– dh. Pawła Leśniewskiego,
– dh. Edytę Zielińską.
Życzymy samych sukcesów na instruktorskim szlaku 🙂

Próby otworzyli:
– dh. Justyna Sitkowska- drużynowa próbnej 6 HDK Fraternitas- opiekun phm. Artur Jaśkiewicz,
– dh. Izabela Piotrak- przyboczna 5 KDH Bastion- opiekun phm. Jacek Klinger,
– dh. Katarzyna Rudzińska- zastępowa 2 HDT Tibesti- opiekun phm. Dariusz Rzepliński,
– dh. Paweł Rykowski- drużynowy 5 KDH Bastion- opiekun phm. Dariusz Rzepliński,
– dh. Izabela Kowalewska- drużynowa próbnej HDW Cichociemni- opiekun phm. Łukasz Kijora,
– dh. Marcin Fijał- przyboczny próbnej HDW Cichociemni- opiekun phm. Łukasz Kijora,
– dh. Konrad Kamzelski- przyboczny próbnej HDW Cichociemni- opiekun phm., Artur Jaśkiewicz.

Trzymamy kciuki za was 🙂

Czuwaj!!!