About lpafcio

Instaluję, konfiguruję - poprawiam rzeczywistość

HAL 2018 – Obóz harcerski Hufca Przasnysz

„Już za parę dni za dni parę” A dokładnie od 29 czerwca 2018 zapraszamy wszystkie chętne osoby, do udziału w Obozie Harcerskim Hufca ZHP w Przasnyszu.

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, zawiązać nowe przyjaźnie i znajomości oraz miło spędzić czas z dala od miejskiego zgiełku, na NAJLEPSZYM Obozie Harcerskim.

Nie zastanawiaj się dłużej. Przekaż informacje znajomym, kolegom, koleżankom, poproś rodzica i przychodźcie po karty kwalifikacyjne.

Odbiór kart możliwy w każdą środę od godziny 18 w pomieszczeniu Komendy Hufca mieszczącej się przy ulicy Marii Dąbrowskiej 1.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

NIE ZASTANAWIAJ SIĘ DŁUŻEJ LETNIA PRZYGODA CZEKA NA CIEBIE.

HAL2018

druh Tomasz Pudelski odszedł od nas na wieczną wartę

8 Marca

Przyjaciele Druhny i Druhowie.

Ze smutkiem informujemy, że odszedł od nas na wieczną wartę druh Harcmistrz Tomasz Pudelski, który w latach 1990-1993 pełnił funkcję Komendanta Hufca Przasnysz. Druh Tomasz na trwałe zapisał się w pamięci zuchów, harcerzy i instruktorów naszego hufca oraz wszystkich, którzy go znali. Harcerze Hufca Przasnysz łączą się w bólu i składają kondolencje najbliższej rodzinie.

Pogrzeb odbędzie się 21 Października w Mławie o godzinie 12:00

Zadanie przedrajdowe dla patroli

Czuwaj!

Już w najbliższą sobotę spotykamy się na trasach rajdu będącego jednym z punktów obchodów 100 lecia harcerstwa na ziemiach przasnyskich. Tematyką rajdu uczyniliśmy historię Szarych Szeregów – jedną z najbardziej dramatycznych ale i najpiękniejszych kart ZHP.

Jako patrol wcielicie się w rolę oddziału wykonującego misje na terenach opanowanych przez Niemców.

Dlatego jako zadanie przedrajdowe przygotujcie zmyśloną historyjkę którą będziecie mogli przedstawić napotkanym patrolom niemieckim. Ma to być uwiarygodnienie waszego pobytu na terenach północnego Mazowsza w czasach okupacji. Dodatkowym atutem będzie przygotowanie jednego dokumentu tożsamości typu kennkarte lub arbeitbuch czy ausweis z czasów wojny.

Z harcerskim pozdrowieniem

phm. Dariusz Rzepliński
Komendant rajdu

1-3.09.2017r obchody „Stulecia Harcerstwa na ziemi przasnyskiej”

Druhny i Druhowie,

Wrzesień tego roku będzie wyjątkowy, gdyż dokładnie sto lat temu na naszych ziemiach zawiązała się Pierwsza Męska Drużyna Skautowa. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni i chcielibyśmy zaprosić wszystkich harcerzy do świętowania razem z nami.

Z tejże okazji chcemy zapewnić Wam atrakcje, dzięki którym poznacie piękno tutejszej przyrody, wykażecie się swoimi umiejętnościami i wiedzą odkrywając tajemnice przeszłości, a przede wszystkim znów poczujecie dreszcz emocji, który towarzyszy tej wyjątkowej rywalizacji.

Wasza obecność uświetni tę piękną i podniosłą dla nas uroczystość. Nie moglibyśmy wymarzyć sobie lepszego jubileuszu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego i aktywnego świętowania razem z nami!

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj!!!

Komenda „Obchodów Stulecia Harcerstwa na ziemi przasnyskiej”.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Wypełnioną kartę zgłoszenia patrolu należy dołączyć w formularzu pod adresem: https://100LatHarcerstwaPrzasnysz.zgloszenia24.pl

100lat