Boże Narodzenie – życzenia

Wigilia 2016

Czuwaj!

Z okazji świąt Bożego Narodzenia pragniemy wszystkim Przyjaciołom naszego Hufca, Druhnom i Druhom złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowych i pogodnych świąt. Niech te wyjątkowe rodzinne dni będą czasem radości, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Harcerze z Hufca
Przasnysz

Wigilia 2016

Posiedzenie Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich

W dniu dzisiejszym odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Komisji Stopni Instruktorskich naszego Hufca w składzie:
– hm. Krzysztof Osmański- przewodniczący HKSI,
– hm. Włodzimierz Ziemka- z-ca przewodniczącego HKSI,
– phm. Artur Jaśkiewicz- członek HKSI.

Obrady były pracowite gdyż to był to ostatni dzwonek by otworzyć próbę na stopień Przewodnika na starych zasadach (od 1.01.2017r. obowiązuje nowy SSI). Podczas posiedzenia zamknięto 2 próby na stopień Przewodnika z wynikiem pozytywnym oraz otworzono 7 prób na stopień Przewodnika.

W gronie instruktorów witamy:
– dh. Pawła Leśniewskiego,
– dh. Edytę Zielińską.
Życzymy samych sukcesów na instruktorskim szlaku :)

Próby otworzyli:
– dh. Justyna Sitkowska- drużynowa próbnej 6 HDK Fraternitas- opiekun phm. Artur Jaśkiewicz,
– dh. Izabela Piotrak- przyboczna 5 KDH Bastion- opiekun phm. Jacek Klinger,
– dh. Katarzyna Rudzińska- zastępowa 2 HDT Tibesti- opiekun phm. Dariusz Rzepliński,
– dh. Paweł Rykowski- drużynowy 5 KDH Bastion- opiekun phm. Dariusz Rzepliński,
– dh. Izabela Kowalewska- drużynowa próbnej HDW Cichociemni- opiekun phm. Łukasz Kijora,
– dh. Marcin Fijał- przyboczny próbnej HDW Cichociemni- opiekun phm. Łukasz Kijora,
– dh. Konrad Kamzelski- przyboczny próbnej HDW Cichociemni- opiekun phm., Artur Jaśkiewicz.

Trzymamy kciuki za was :)

Czuwaj!!!
ksi3

Wigilia Hufca ZHP w Przasnyszu

Czuwaj!

W sobotę 17.12.2016 o godzinie 193oSzkole Podstawowej nr 2Przasnyszu odbędzie się Wigilia Hufca ZHP w Przasnyszu na którą oczywiście ZAPRASZAMY.

Mamy nadzieję, że Ciebie Druhno, Druhu w tak ważnej chwili nie zabraknie. Każdy jest mile widziany.

Na Wigilii jak co roku zagości Betlejemskie Światło Pokoju. Przy wspólnym kolędowaniu spędźmy razem ten wieczór.

nsn

11 listopada 1918r po 123 latach niewoli odrodziło się Państwo Polskie. Cztery pokolenia Polaków walczyły o pamięć i narodową tożsamość żyjąc pod zaborami – rosyjskim, pruskim i austriackim.

Przetrwali i zwyciężyli!

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska.”

Józef Piłsudski

Święto zmarłych

zaduszki

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Święto ku czci zmarłych znanych i nieznanych z imienia. Czas na odwiedziny miejsc, gdzie spoczywają harcerze i instruktorzy harcerscy, żołnierze, partyzanci, nasi bliscy i dalsi krewni, znajomi…

Pamiętajmy w tym dniu o samotnych, opuszczonych grobach.