Zadanie przedrajdowe dla patroli

Czuwaj!

Już w najbliższą sobotę spotykamy się na trasach rajdu będącego jednym z punktów obchodów 100 lecia harcerstwa na ziemiach przasnyskich. Tematyką rajdu uczyniliśmy historię Szarych Szeregów – jedną z najbardziej dramatycznych ale i najpiękniejszych kart ZHP.

Jako patrol wcielicie się w rolę oddziału wykonującego misje na terenach opanowanych przez Niemców.

Dlatego jako zadanie przedrajdowe przygotujcie zmyśloną historyjkę którą będziecie mogli przedstawić napotkanym patrolom niemieckim. Ma to być uwiarygodnienie waszego pobytu na terenach północnego Mazowsza w czasach okupacji. Dodatkowym atutem będzie przygotowanie jednego dokumentu tożsamości typu kennkarte lub arbeitbuch czy ausweis z czasów wojny.

Z harcerskim pozdrowieniem

phm. Dariusz Rzepliński
Komendant rajdu

Druhny i Druhowie, Harcerze i Instruktorzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Informacja o tragedii na obozie Okręgu Łódzkiego ZHR w miejscowości Suszek wstrząsnęła dogłębnie nami oraz całym Związkiem Harcerstwa Polskiego, napełniła nas smutkiem i żalem.

Wciąż trudno uwierzyć, że jest to prawda. Ciężko jest żegnać swoich wychowanków, których życie zostało przerwane tragicznym zdarzeniem. Harcerzy, z którymi kilka godzin wcześniej siedziało się przy ognisku.

Pozostaje wiara, że dobry Bóg przyjął ich na wieczną wartę, a pogrążonym w żalu rodzicom, instruktorom i przyjaciołom da ukojenie.

W imieniu harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego składamy najgłębsze wyrazy współczucia i szczerą deklarację wszelkiego wsparcia w tych trudnych chwilach.

Czuwaj!

Naczelnik ZHP
hm. Małgorzata Sinica

Przewodniczący ZHP
hm. Dariusz Supeł

1-3.09.2017r obchody „Stulecia Harcerstwa na ziemi przasnyskiej”

Druhny i Druhowie,

Wrzesień tego roku będzie wyjątkowy, gdyż dokładnie sto lat temu na naszych ziemiach zawiązała się Pierwsza Męska Drużyna Skautowa. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni i chcielibyśmy zaprosić wszystkich harcerzy do świętowania razem z nami.

Z tejże okazji chcemy zapewnić Wam atrakcje, dzięki którym poznacie piękno tutejszej przyrody, wykażecie się swoimi umiejętnościami i wiedzą odkrywając tajemnice przeszłości, a przede wszystkim znów poczujecie dreszcz emocji, który towarzyszy tej wyjątkowej rywalizacji.

Wasza obecność uświetni tę piękną i podniosłą dla nas uroczystość. Nie moglibyśmy wymarzyć sobie lepszego jubileuszu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego i aktywnego świętowania razem z nami!

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj!!!

Komenda „Obchodów Stulecia Harcerstwa na ziemi przasnyskiej”.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Wypełnioną kartę zgłoszenia patrolu należy dołączyć w formularzu pod adresem: https://100LatHarcerstwaPrzasnysz.zgloszenia24.pl

100lat

HAL 2017 – Obóz Harcerski Hufca Przasnysz

INFORMACJA DLA RODZICÓW

W środę 21 czerwca o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 1 na świetlicy szkolnej odbędzie się SPOTKANIE ORGANIZACYJNE. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci jadących na obóz harcerski Hufca ZHP Przasnysz. W trakcie spotkania zostaną podane wszystkie informacje dotyczące wyjazdu na obóz.